Najbardziej szokujące stroje gwiazd na scenie

Każdy artysta stara się przyciągnąć uwagę, jak największej liczby osób. Im więcej fanów tym większe jego zarobki i jest to sprawa chyba oczywista dla każdego. Dlatego wielu artystów stara się szokować publiczność swoimi strojami, w jakich prezentują się nam na scenie. Dobrze, jeżeli odbywa się to obok pięknego spektaklu artystycznego, a nie niejako zamiast. Ale to już każdy musi ocenić ze swojej perspektywy. Poniżej możesz poznać kilka przykładów najbardziej szokujących strojów jakie gwiazdy, zarówno polskie jak i zagraniczne, zdecydowały się nam zaprezentować w czasie swoich scenicznych występów, artykuł powstał dzięki współpracy z mybaze.com

Lady Gaga

Lady Gaga to zdecydowana liderka światowego rankingu dziwnych ubrań i kreacji scenicznych. Największy światowy oddźwięk wywołał chyba jej strój zaprezentowany na gali wręczania nagród MTV w 2010 roku. Wtedy to Lady Gaga wkroczyła na scenę w stroju wykonanym z mięsa.

Ta szokująca kreacja znalazła się po gali w jednym z amerykańskich muzeów. Do dzisiaj można ją oglądać w muzeum Rock and Roll Hall of Fame w mieście Cleveland w Ohio. Po latach ta amerykańska gwiazda powiedziała, że jej kreacja z argentyńskiej wołowiny była wyrazem sprzeciwu przeciwko obowiązującej ówcześnie w amerykańskiej armii dyrektywie „Don’t ask, don’t tell”. To jeden ze strojów, który musiał skomentować i ocenić każdy szanujący się blog modowy, jeśli mmowa o blogach polecam sprawdzić blog mybaze, gdzie znajdziecie zawsze świeże nowości modowe blog modowy na mybaze.com. Lista szokujących strojów Lady Gagi jest dłuższa i są na niej między innymi:

  • meduza czy też ośmiornica z występu w BB&T Center w 2014 roku;
  • kreacja na choinkę świąteczną w której pojawiła się w Londynie w 2013 roku;
  • buty przypominające worki na śmieci na festiwalu filmowym w Toronto w 2017 roku;
  • różowy strój z Met Gali w 2019 roku;
  • biustonosz z muszelek podczas występu na gali MTV w 2013 roku.

Miley Curys

Miley Cyrus to gwiazda, która również mocno zaszalała na gali MTV Music Awards w 2015 roku. Jako prowadząca znajdowała się na scenie dość długo, a jej kreacje na długo stały się tematem modowych dyskusji. Jej kreacje odsłaniały znacznie więcej niż zasłaniały i to właśnie stało się głównym powodem komentowania jej strojów przez modowe blogi. Artystka przebierała się w czasie gali kilkanaście razy, ale najwięcej kontrowersji wzbudził jej srebrny strój z długimi butami i narzutką Versace.

Janet Jackson

Jeden występ Janet Jackson odbił się szczególnie mocnym echem na całym świecie. Właściwie nie chodziło tutaj o sam strój, co zdjęcie jego kawałka. W czasie występu w przerwie finałowego meczu futbolu amerykańskiego Super Bowl w 2004 roku artystka zaprezentowała się w kreacji z czarnej skóry ozdobionej licznymi metalowymi ćwiekami. W pewnym momencie towarzyszący jej na scenie Justin Timberlake, odsłonił prawą pierś artystki, zrywając kawałek jej gorsetu.

W konsekwencji tego skandalu telewizja CBS zerwała współpracę z Janet Jackson, a jej kariera przeszła poważne załamanie. Do dziś niejeden blog modowy i plotkarskie portale prowadzą dyskusje czy było to działanie przypadkowe czy też umyślne i która z gwiazd powinna ponieść za to konsekwencje.

Margaret

Margaret, a właściwie Małgorzata Jamroży, także znana jest z zamiłowania do kontrowersyjnych strojów i teledysków. Trzeba tutaj wspomnieć o klipie do piosenki Thank You Very Much, w którym występowali głównie naturyści - oczywiście oprócz samej Margaret. Jednak największe kontrowersje wzbudziła jej kreacja na festiwalu Opener w Gdyni w 2021 roku.


Na scenie gwiazda pokazała się w jaskrawym body oraz jeansowych spodniach, na których wyszyty był cekinowy duży penis. Taki strój nie mógł się nie spotkać ze skrajnymi ocenami w różnych mediach. Jedni chwalili gwiazdę za jej odwagę, inni uważali, że próbuje ona odciągnąć uwagę od śpiewania, które – według nich – nie wychodzi jej najlepiej.

Cher

Cher, a właściwie Cherilyn Sarkisian, zaskakiwała widzów swoimi kreacjami w czasach, gdy budziło to znacznie większe kontrowersje niż dzisiaj. Do dziś wspominana jest jej prześwitująca sukienka z rozdania Oscarów w 1988 roku. Chociaż kreacje z Oscarów w 1986 roku – czarny wysadzany kamieniami biustonosz, suknia z rozcięciem i pióropusz z czarnych piór czy z Oscarów w 1973 roku, gdzie pojawiła się w dwuczęściowym żółtym stroju zaprojektowanym przez Boba Mackiego też swego czasu wywoływały duży oddźwięk. Nawiązaniem do właśnie tej ostatniej kreacji był również żółty outfit Zendayi na gali oscarowej w 2021 roku.

Jeżeli interesują Cię sprawy świata fashion, kreacje artystek i artystów znajdź dobry blog modowy i bądź na bieżąco ze wszystkimi ważnymi zdarzeniami w tej branży.